CERTIFIKACE ISO 9001:2008 (+420) 776 031 234 info@konstrukta.cz

Dřevostavby z CLT

Dřevo je stavebním materiálem budoucnosti, jeho využití ve stavebnictví nabývá neustále na významu. Díky společenskému trendu zodpovědného zacházení s přírodními zdroji a díky rozvoji nových technologií se tento nejstarší stavební materiál v dějinách lidstva ocitá opět na výsluní.
 
CLT materiál pro dřevostavby je sám les. Výstavbou dřevostavby vzniká v našich městech a vesnicích „druhý les“, v němž je narozdíl od staveb z jiných stavebních materiálů vázáno značné množství atmosférického uhlíku. Tímto způsobem přispíváme k ozdravení našeho životního prostředí a k ochraně klimatu.
 
CLT domy, to je trvale udržitelná architektura z masivního dřeva, která zachází šetrně s přírodními zdroji – jak u soukromých, tak i u veřejných projektů. Mezinárodní certifikát PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) zaručuje, že naše dřevo pochází z lesů, jejichž obhospodařování je spojeno s ekologickou i sociální zodpovědností.

 

CLT domy postavené během několika hodin...

ŽŽijeme v moderní rychlé době, kdy svět kolem nás se neustále zrychluje. Rychleji komunikujeme s okolním světem díky nejmodernìjším technologiím. Proč tedy stavíme domy klasickým způsobem roky a měsíce místo pár dnů, jako je tomu v případě dřevostavby? CLT materiál je sázka na jistotu.

NEPLATÍTE SOUČASNĚ NÁJEM A HYPOTÉKU, BYDLÍTE IHNED A ŠETŘÍTE TAK SVÉ PENÍZE.

Architektonické řešení...

Díky velkoformátovým masivním dřevěným CLT panelům a přesnému obrábění na CNC strojích vyrobíme jakýkoliv tvar si zákazník přeje s maximální přesností a s těmi nejlepšími statickými parametry. Tím docílíme takové dřevostavby, která je kvalitní a vydrží desítky let.

DEJTE VOLNOST VAŠIM MYŠLENKÁM A SNŮM. POSTAVTE SI DŮM, CO MÁ SVOU TVÁŘ.

Zdravé bydlení pro vás a vaše děti...

Dřevo použité na dřevostavby je přírodní a obnovitelný konstrukční materiál, který vytváří pro bydlení nejlepší možné podmínky. Ekologické bydlení s minimální uhlíkovou stopou, to je dřevostavba postavená z CLT panelů.

V kombinaci s vhodným tepelným izolantem tvoří dřevostavba z CLT panelů tzv. difúzně otevřené skladby tzn., že umí odvádět vodní páry a vlhkost z objektu přes svůj plášť. Umí "dýchat" a vytváří tak zdravé a přirozené prostředí bez vlhkosti a plísní. Nevhodný návrh a provedení dřevostavby může nevratně zničit zdraví, proto pečlivě dbáme na každý detail!

ZDRAVÍ VÁS A VAŠICH DĚTÍ NENÍ O KOMPROMISECH

Stavba, která vydrží staletí s kvalitní střechou

Střecha je jednou z nejdůležitějších součástí jakéhokoliv domu. Z jakého materiálu bude vaše střecha? S největší pravděpodobností ze dřeva. Proč tedy neudělat celý dům dřevěný tedy dřevostavbu?

PŘI SPRÁVNÉM NÁVRHU A PROVEDENÍ VYDRŽÍ DŘEVOSTAVBA PO STALETÍ

CLT panely s rakouskou tradicí...

CLT je nejmodernější stavební výrobek z masivního dřeva (masivní dřevěné panely), zhotovený nejméně ze tří vrstev křížem lepených desek. Tento způsob výroby zajišťuje nejlepší tepelné a statické vlastnosti materiálu při minimální tloušťce konstrukce i pro vícepatrové budovy a nezabírá tak vnitřní prostor užitné plochy. Z těchto důvodů jsou CLT panely při stavbě dřevostavby tím nejlepším řešením.

VÝROBCE CLT PANELŮ:

Výrobní závody v Rakousku:

Ybbs an der Donau

Bad St. Leonhard

 

 

Více informací o CLT panelech Stora Enso na :  http://www.clt.info/cz/

 

Výroba CLT

 Montáž CLT

Ukázka projektů realizovaných z masivních CLT panelů firmy Stora Enso

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: